Menü Kapat

Web Tasarım

Hamburger Menu

Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım?

Sürekli gelişen ve gelişmeye her gün devam eden teknoloji, interneti ve internet kullanımı avantaja çevirmeyi beraberinde getirdi. Günümüzde internet üzerinden yapılamayacak şeyler her geçen gün azalıyor. Tek tıkla para gönderme, yemek siparişi verme vb. eylemleri internetten yapıyorsak neden reklam için de interneti kullanmayalım?

Web sitesi günümüzde en ucuz reklam kaynaklarından biridir. Örnek olarak en çok rağbet gören tanıtım broşürlerini belli bir sayıda belli bir kullanıcı sayısına iletebilirsiniz. Ayrıca bu broşür sabit olmakla birlikte daha sonra herhangi bir düzenleme yapamamanız firma sahipleri için bir dezavantajdır. Televizyon ve radyo reklamları ise çok yüksek bütçe isteyen reklam türleridir. Televizyonda yada radyoda vereceğiniz bir reklam bütçesi ile belkide 100 web sitesi yapılabilir. Gazete ve dergi ilanlarına gelecek olursak günlük,haftalık yada aylık olarak reklam verebilirsiniz. Fakat bu reklamlara düzenli bir şekilde devam ederseniz ayrıcağınız reklam bütçesi yine çok yüksek rakamlarda oluşacaktır.

Web siteniz yayınlandıktan sonra bütün kontroller sizin elinizin altıdadır. Örneğin telefon numaranız yada adres bilgileriniz değişti. Broşür gibi tanıtımlarda bu bilgileri daha sonra değiştiremeyecek durumdayken web sitenizde istediğiniz bilgi düzenlemesini kendiniz yapabilirsiniz. Belki daha önce sizlere de olmuştur. Elinizde bir broşür ve üzerinde bir kampanya reklamı var. Firmayı arıyorsunuz fakat kampanyanın sonlandırıldığına dair bir bilgi alıyorsunuz. Oysaki web sitenizde kampanyalarınızı güncel tutarak müşterilerinize olumsuz geri dönüşler yapmamış ve müşterinizin size olan güvenini zedelememiş olursunuz.

Web sitenizi yayına açtınız, sanmayın ki reklam buraya kadar. Arama optimizasyonu ile Google'da aramalarda ilk sayfada hatta belkide ilk sırada doğal bir şekilde firmanız çıkabilir. Müşteri kitlenizi 2,3'e katlamak istiyorsanız ve firmanızı farklı yerlere taşıma istiyorsanız Google Adwors tam size göre. Belli arama kriterleri oluşturarak firmanızı tanımayan bir kişi bile artık sizin müşteriniz olabilir.

Web sitenizde yer vereceğiniz e-bülten seçenekleri ile müşterilerinizin mail adreslerini veritabanına kaydedip, daha sonra olucak kampanya ve bilgi mesajlarını müşterilerinizin mail adresine otomatik olarak gönderip eski müşterilerinizin sizi tekrardan hatırlamasını sağlayabilirsiniz.

Reklam bütçesi göz önüne alındığında web sitesi size en uygun reklam şekli olabilir.